3 טיפים למשקיע המתחיל בארה”ב

ההשקעה בנדל”ן מחוץ לישראל ממשיכה להיחשב למוצלחת, כאשר עוד ועוד משקיעים בוחרים להשקיע את מיטב כספם בשווקים מפותחים היטב כמו ארצות הברית. אם גם אתם שמעתם על ההזדמנויות שניתן למצוא בארה”ב אבל אינכם בעלי ניסיון בתחום זה, אנו מציעים לכם להכיר 3 טיפים מעולים.

  1. הגירה חיובית – הזדמנות חיובית

באופן טבעי, מסביר אורן קובי, איש נדל”ן בעל וותק וניסיון רב בנדל”ן מעבר לים, משקיעים מתחילים סבורים כי מיטב ההזדמנויות מצויות בערים הגדולות והידועות כגון שיקגו או ניו יורק. יחד עם זאת, ההזדמנויות הטובות ביותר מחכות לאו דווקא בערים הללו כי אם בערים אחרות שהאמריקאים בעת האחרונה נוהרים אליהן. שמעתם על טמפה בפלורידה? אוסטין שבטקסס? בערים כאלה נרשמת הגירה חיובית מה, שאומר דבר אחד – הביקוש לנכסים גדל וצפוי להמשיך ולגדול. מי שקורא נכון את המפה בוחר לשים את כספו במקומות שהם “הדבר הבא”.

  1. כדאי לגלות פתיחות לאפשרויות מיוחדות

לפי דבריו של אורן קובי, לא כדאי לבחור את הנכס הרצוי באמריקה כפי שמחפשים נכס בישראל. יותר מכך, כדאי לגלות פתיחות לאפשרויות ייחודיות שאינן קיימות כלל בארץ. מה למשל? לצד השקעה בדירות עירוניות או בבתים שבפרוורים, אפשר בהחלט לנתב את ההשקעה גם למקומות אחרים. למשל, ניתן להשקיע ברכישת נכסים להשכרה במעונות של סטודנטים באזורים אוניברסיטאיים. בארצות הברית מעל ל-15 מיליון סטודנטים כיום, יותר מכפול מאוכלוסיית ישראל. זוהי אוכלוסייה בעלת מוסר תשלומים גבוה והביקוש לדיור בקרבם רק הולך ועולה.

  1. אספו מידע חשוב

לפני ביצוע רכישה, חיוני לאסוף מידע בנושאים כגון – מיסוי נדל”ן בארצות הברית, עלויות תחזוקת הנכס, האם הנכס שמצאתם דורש שיפוץ וכן מחירי נכסים (מחירים ריאליים), בנכסים דומים שנמכרו לאחרונה.

Rate this post