אילו קרנות הן האידיאליות להשקעה בנדל”ן מעבר לים?

לא כל אחד מרגיש בנוח להפנות את כספו להשקעות בחו”ל באופן ישיר. רבים וטובים מרגישים שאין להם די ידע כדי לבצע החלטת השקעה מושכלת ואין להם די יכולת להבדיל בין הזדמנות לבין אשליה. שאלנו את אורן קובי, איש נדל”ן שיש לו הרבה ותק וניסיון בנדל”ן מעבר לים, מהי דרך השקעה שיכולה להתאים גם לאלה שחוששים? התשובה – קרנות נדל”ן. הקרנות הפרטיות פועלות גם באירופה וגם בארצות הברית וחלק גדול מהן מנוהלות באופן מקצועי ואיכותי.

מדוע משקיעים בקרנות

כאשר משקיעים בקרן פרטית, הסביר לנו אורן קובי, ניתן להשקיע סכומים נמוכים (אפילו עשרות אלפי שקלים בלבד). יש בכך כדי להקטין באופן משמעותי את הסיכון. אך לא רק זה האלמנט שהופך את הקרנות לפתרון טוב למשקיעים. הקרנות, רבות מהם יזמיות, בודקות היטב ובאופן מקצועי את הכדאיות של כל פרויקט שעומד על הפרק. הן מנהלות את הפרויקט ומטפלות בכל הפרטים – קטנים כגדולים. הנהלת הקרן נעזרת באנשי מקצוע ויועצים, לרבות עורכי דין, רואי חשבון, מהנדסים, אדריכלים. המשקיעים, מטבע הדברים, פטורים מעיסוק בכך.

בחרו את הקרן שתתאים לכם

כיצד אתם תוכלו לבחור את הקרן המתאימה? חשוב להשוות בין הקרנות השונות ולשים לב, למשל, מהו הפרופיל של ההשקעה. כדאי לבדוק את רמת הסיכון בפרויקטים שעד כה ניהלה הקרן וכמובן לבדוק מהי התשואה. דמי ניהול הם פרמטר נוסף שחשוב לברר. זכרו שלא כל קרנות הנדל”ן גובות את אותו אחוז של דמי ניהול.

הקרנות המרכזיות כיום הן:

  1. קרן האפ – מבצעת השקעות בארצות הברית, בדגש על ניו יורק.
  2. קרן 35 – מתמקדת בנדל”ן בצפון אמריקה, בדגש על קנדה.
  3. קרן אינטו – מקדמת פרויקטים גם בארצות הברית וגם בקנדה.
  4. קרן הגשמה – פרופיל ההשקעות שלה מגוון וכולל השקעות מקומיות (בישראל), השקעות בארצות הברית והשקעות בבריטניה.