איך בוחרים היכן לקנות ביטקוין?

ביטקוין, המטבע הדיגיטלי איתו קונים ומוכרים דרך האינטרנט, הפך להיות להיט בתקופה האחרונה. אם גם אתם שקלתם את האפשרות להצטרף אל הטרנד, אורן קובי יסביר לכם איפה קונים ביטקוין וכיצד בוחרים את המקום האידיאלי לרכוש ממנו את המטבע הוירטואלי.

כיום, הדרך הפופולרית לרכוש ביטקוין היא באמצעות אחת מזירות המסחר הרבות שקיימות. זירות המסחר נבדלות אחת מהשניה באופן בו ניתן לבצע רכישה או מכירה של המטבע – כרטיס אשראי, העברה בנקאית ועוד. לדוגמה, באחוזת בית 1, תל אביב, מתקיימים מעת לעת מפגשים של סוחרי מטבעות ביטקוין, שמתנהלים באופן ישיר אחד עם השני ללא תיווך. זירה נוספת קיימת בדיזנגוף 99, שם נמצאים כספומטים של ביטקוין.

מה צריך לבדוק לפני רכישה?

אורן קובי ממליץ לפני הרכישה לבדוק את עמלות הנלוות. הן עשויות לנוע בין 3 ל-5 אחוזים במסחר ישיר, תעריף שנחשב זול יחסית בשוק זו. העמלות עשויות להיות גבוהות יותר אם רוכשים באמצעות תיווך. קניה ישירה בכרטיס אשראי תעלה לכם יותר כסף לטובת עמלות, אבל זו גם הרכישה הפשוטה והמהירה ביותר. זירות לדוגמה שהרכישה בהן נעשית באשראי הן Coinmama הישראלית ו-CEX.IO הפופולרית.

פרמטר נוסף שחשוב לבדוק הוא רמת האבטחה והאמינות של פלטפורמות המסחר. כיום קיים מספר קטן של פלטפורמות אשר ביססו את שמן את וזכו למעמד של זירות מסחר בטחות ואמינות. אחת הזירות האמינות למסחר ביטקוין בישראל נקראת B2C, אבל אורן קובי מציע לבדוק גם זירות מחוץ לארץ שנחשבות כאמינות מאחר ועמלת הרכישה אצלן עשויה להיות נמוכה יותר. לדוגמה, Bitstamp היא זירת מסחר בינלאומית אמינה אשר מאפשרת מסחר גם בישראל, ו-Bitterex היא זירה בה ניתן לסחור גם במטבעות וירטואלים חוץ מביטקוין.

Rate this post