אורן קובי מניות או נדלן

אורן קובי (Landmark): נכס נדל”ן מניב עדיף ממניות

אורן קובי הבעלים של קבוצת Landmark מסביר את השיקולים בהשקעה במניות ובהשקעה בנדל”ן בתחום הקרקעות ומציין את הסיבות לבחירה בנכס פיסי מניב.

נכס מניב הוא נכס המייצר הכנסה. על פי בדיקה של אורן קובי במילון, ‘נכס’ מוגדר כ-“משהו בבעלותו, בין אם מוחשי ובין אם לא מוחשי, בעל ערך או כוח לייצר ערך”. נכס מניב הכנסה הוא נכס המייצר הכנסה. לדוגמה, מניות ואיגרות חוב הן נכסים מכיוון שהן מייצרות הכנסה מריבית לבעליהן. מזומן בחשבון בנק אינו נכס מכיוון שהוא אינו מייצר הכנסה מריבית.

נכסים מניבים הם צורת השקעה שמייצרת זרם הכנסה. השקעות אלה יכולות להיות דברים שונים, כולל מניות, אגרות חוב ומקרקעין.

ע”פ היזם אורן קובי השקעה בנכסים מניבים עשויה להיראות מסובכת, אך לא חייבת להיות זאת. אורן קובי מסביר כי באמצעות השקעות מניבות כמו מניות, אגרות חוב ונדל”ן אתה יכול להגדיל את העושר שלך לאורך זמן מבלי לקחת על עצמך יותר מדי סיכון.

דוגמאות לנכסים מניבים:

– מניות מייצרות דיבידנדים, המשולמות למשקיע מעת לעת

– איגרות חוב מייצרות תשלומי ריבית, המשולמים למשקיע מעת לעת או עם פדיון

– נדל”ן מייצר שכר דירה המשולם לבעלים מעת לעת או במכירתו

נכסים מניבים הם פריטים המייצרים הכנסה לבעלים.

נכס מניב הוא דבר שעושה כסף לבעליו. זה יכול להיות כל דבר, החל ממניות, אגרות חוב, נדל”ן וכלה ב- LLC. זה לא צריך להיות אובייקט פיזי כמו בית או מכונית. נכסים מניבים יכולים לבוא גם בצורה של קניין רוחני כמו פטנטים או זכויות יוצרים שיוצרים תמלוגים לבעלים. נכסים מניבים משמשים לעתים קרובות כהשקעות שצומחות בערך לאורך זמן ומספקות לבעליהן הכנסה פסיבית.

אורן קובי מניות או נדלן
אורן קובי מניות או נדלן

רכישת קרקע – נכס מניב אידיאלי

השקעה בקרקע היא השקעה ארוכת טווח שניתן לבצע באמצעות רכישת קרקע מניבה או השקעה בנדל”ן. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון כאשר אתה משקיע בקרקע, כולל המיקום, המחיר והאם הוא סלול או לא. בתור התחלה, בדוק אם קיימות מגבלות על אופן השימוש בקרקע.

רכישת קרקעות יכולה להיות קשה אם אינך יודע מה לחפש. ישנם סוגים רבים ושונים של קרקעות, וכל סוג הוא ייחודי בדרכו שלו.

אורן קובי, בעליה של קבוצת לנדמרק, פיתח פלטפורמה פורצת דרך לרכישת קרקעות ונכסים בארץ ובעולם בצורה קלילה דרך הנייד תוך קבלת ליווי מלא ב”שלט רחוק”.

הפלטפורמה הנקראת “Landmark” תסייע לכם לרכוש נכסים מניבים דרך הנייד בלי צורך לצאת מהבית!

להלן מספר גורמים שכדאי לקחת בחשבון לפני רכישת קרקע:

-סוג קרקע: איזה סוג של קרקע יש למוכר? האם הוא פורה, מיוער או תעשייתי?

-גודל הנכס: כמה שטחים יש בנכס?

-נגישות למתקנים אחרים: כמה קל יהיה להגיע לשירותים כגון מרכזי קניות, מסעדות או בתי ספר מהנכס?

דרישות מיקום ספציפיות: האם יש מיקום ספציפי שאתה מחפש את הנכס החדש שלך?

למה דווקא קרקע? אורן קובי עם התשובה!

אורן קובי - נדל"ן
אורן קובי – יזם נדל”ן

הבורסה לא מתאימה לכולם, והשקעה בקרקע עשויה להיות אופציה טובה יותר. עבור אנשים רבים החוסכים לפנסיה, השקעה בקרקע היא בעלת פוטנציאל להניב תשואות גבוהות יותר ממניות או אגרות חוב.

השקעות בקרקע מצוינות כיוון שהן יכולות לספק תשואות גבוהות יותר משאר סוגי הנכסים. הסיבה לכך היא שהפוטנציאל של הנכס גדל עם הזמן עקב אינפלציה בערך הנכס. בנוסף, יש היצע מוגבל של קרקעות שיעלו את מחיריה לאורך זמן.

יש אנשים הרואים בנדל”ן גידור מפני האינפלציה וראו בכך היסטורית חלופה טובה להשקעה לטווח ארוך למניות או לאג”ח. עם זאת, השקעה בקרקע מגיעה עם מערך סיכונים ומגבלות משלה.

השקעה בקרקע אינה מתאימה לכולם. ישנם כמה סיכונים פוטנציאליים הכרוכים בתהליך רכישת קרקעות, הכוללים איזון היצע וביקוש לטווח ארוך. כמו כן, קשה למצוא השקעות רווחיות והן קיימות לטווח הארוך.

לכן, כאשר הגיע הזמן להעריך את המצב הכלכלי שלך ואת יעדי ההשקעה שלך, עליך לחשוב האם השקעה בקרקע מתאימה לך.

לסיכום, השקעה בקרקע? כדאי? השקעה בקרקע היא דרך טובה להבטיח את עתידך הכלכלי לטווח הרחוק.